Rozpoczął się gorący sezon upięć ślubnych!

Zapytaliśmy naszą ekspertkę od stylizacji panien młodych – Joannę Waśniewską o jej ulubione stylizacyjne produkty Matrix. Opowiedziała nam krok po kroku, jaki produkt sprawdza się najlepiej na każdym z etapów tworzenia koków i upięć. Zapraszamy do poznania sekretu Joanny na idealną fryzurę ślubną.

Każda kobieta w tak wyjątkowym dniu jak ślub chce prezentować się najpiękniej jak to możliwe. Oprócz sukienki i biżuterii, kluczowy jest też make-up oraz fryzura! Fryzura, którą wybierze Panna Młoda musi dopełnić jej stylizacji oraz wyrazić osobowość. Mój sekret na idealne upięcia i koki ślubne? Już Wam go zdradzam…

Klientka przychodząca do mojego salonu na uczesanie włosów, zazwyczaj przychodzi z już umytymi włosami. Wtedy wykonuję stylizację na „sucho”. Jeśli włosy jednak wymagają mycia, stosuję produkt, który nie ma mocnych właściwości odżywczych aby uniknąć efektu śliskości włosa. Sięgam po produkt oczyszczający włosy i dodający objętości. W tej sytuacji wybieram szampon do włosów Total Results High Amplify. Jeśli włosy potrzebują odżywienia, stosuję odżywkę Total Results High Amplify wyłącznie na końce włosów.


Joanna Waśniewska
Edukatorka Matrix
@joawaj2

Przed suszeniem włosów, nakładam na dłoń niewielką ilość kremu wygładzającego Style Link Smooth Setter. Wcieram go w długości włosów i następnie rozczesuję. W przypadku grubych włosów stosuję piankę do włosów Style Link Volume Builder. Jeśli włosy są podatne na kręcenie używam Sprayu Style Link Heat Buffer. Ze względu na swoją „lekkość” świetnie zastępuje piankę do włosów. Przy włosach cienkich najlepiej sprawdza się spray Total Results High Amplify Wonder Boost, który dodaje mega objętości włosom, jednocześnie nie obciążając ich.W następnej kolejności suszę włosy i modeluję na okrągłą szczotkę.

Moim produktem gwiazdką, bez którego nie wyobrażam sobie stylizacji i upięć, jest Style Link Texture Builder. Spryskuję nim włosy po środku długości aby nadać im lekko szorstkiej tekstury. Karbuję włosy na ok 1-2 cm przy skórze głowy, tak aby dodać im maksymalnej objętości.

Puder Style Link Height Riser to mój kolejny ulubiony produkt z linii Style Link. Doskonale i skutecznie zwiększa objętość i szorstkość włosów oraz pozwala na „wypełnienie” ich.

Oba te produkty sprawdzają się zarówno przy włosach długich, jak i krótkich. Największą ich zaletą jest to, że pod wypływem ciepła sprzętów do stylizacji zmieniają swoją plastyczność. Dzięki temu mam 100% kontrolę nad stylizacją. Jeszcze jedną ich ważną cechą jest dodanie świeżości włosom za sprawą talku w składzie produktu. Moja rada - ważne aby zawsze pamiętać o wstrząśnięciu obu produktów tuż przed ich użyciem.

Przy nawijaniu włosów na wałki, zastosowanie Height Risera daje większą stabilizację loków. Nakładam go od skóry głowy a potem aplikuję trochę produktu dodatkowo na wałki aby nadać uczesaniu stabilności. Dzięki temu działa jak „rusztowanie” fryzury.Przy wykańczaniu fryzury i odwijaniu wałków rozcieram na dłoniach pastę matującą Style Link Matte Definer. Jest ona idealna do włosów cienkich i delikatnych. Utrwala fryzurę dodatkowo dodając jej matowego efektu. Jeśli jednak przy wykończeniu fryzury włosy wymagają lekkiego nabłyszczenia i ujarzmienia, stosuję pastę Style Link Shape Switcher. Dodaje ona delikatnego, aksamitnego wykończenia.

Czasem łączę pastę Matte Definer z Shape Switcherem, nakładając i mieszając obydwa produkty na dłoni, zazwyczaj przy zdejmowaniu wałków. Taki mix produktów stosuję od skóry głowy i na długościach włosów, co zapobiega ich puszeniu się.

Przy kręceniu włosów na lokówkę zawsze używam lakieru do włosów Style Link Style Fixer. To idealny produkt do wykończenia i utrwalenia fryzury oraz najszybszy sposób na nabłyszczenie.

Jeśli układam włosy w koński ogon, najpierw spryskuję je sprayem Total Results Iron Smoother, prostuję a następnie zaczesuję gładko przy skórze głowy. Aby mieć pewność, że włosy będą idealnie gładkie przy skórze głowy zawsze wygładzam szczotką kokówką o naturalnym włosiu.

Szczotka ta jest niezwykle przydatna w pracy przy kokach i upięciach. Sprawia, że włosy się nie elektryzują i doskonale wygładza pasma włosów przy stylizacjach gładkich i zaczesywaniu w koka lub gładkiego kucyka.