Forum Salon Partner 2018 – Kultowa impreza!

Za nami trzecia edycja Forum Salon Partner! Impreza dla najlepszych fryzjerów współpracujących z marką Matrix w tym roku odbyła się 7-8 października w hotelu DoubleTree by Hilton w Warszawie. Tegoroczne forum było wyjątkowe ze względu na wprowadzenie do Polski przełomowej koloryzacji Socolor Cult i obecność inspirujących gości.

Pierwszego dnia imprezy goście uczestniczyli w warsztatach praktycznych. Mieli okazję dołączyć do wyjątkowego, kolorowego świata najnowszej gamy Socolor Cult. Podczas warsztatów Cut&Color fryzjerzy z Polski po raz pierwszy mieli okazję zapoznać się ze wszystkimi produktami, ich właściwościami i efektami. Warsztaty prowadziła ekspertka Socolor Cult Danielle Keasling – właścicielka salonu, edukatorka i Dyrektorka Artystyczna marki Matrix. Danielle w 2014 i 2015 roku została finalistką prestiżowego konkursu North American Hairstylist Awards. Pracuje na co dzień przy sesjach zdjęciowych do magazynów, podczas pokazów mody i na planach filmowych.

Drugim prowadzącym był dyrektor Artystyczny Koloryzacji w Matrix Australia Stevie English, który często pracuje na backstage’u Tygodni Mody w Nowym Yorku, Londynie i Hongkongu. Podzielił się z uczestnikami Forum modnymi technikami koloryzacji, zaczerpniętymi prosto z ulic wielkich miast i najlepszych wybiegów mody. Połączenie energii tych dwóch kolorowych osobowości zapewniło fryzjerom z Polski dużą dawkę zabawy i wiedzy.

Podczas drugiej części Forum Team Edukacji Matrix Polska zaprezentował pokaz Look&Learn, prezentując koloryzacje wykonane za pomocą Socolor Cult. Fryzury modelek i modeli wzbudziły zachwyt publiczności, a atmosfera stworzona podczas szkolenia pozwoliła na chwilę przenieść się do innego, barwnego i bajkowego świata.

Goście specjalni – znane osobistości mediów i świata beauty

Dorota Wellman, polska dziennikarka, prezenterka, producentka programów radiowych i telewizyjnych, uznawana przez rankingi za jedną z najbardziej wpływowych kobiet w polskich mediach, mówiła o tym, dlaczego nie warto bać się zmian. Pani Dorota z dużą dawką humoru dotarła do uczestników z mocnym przesłaniem, iż ten kto nie ryzykuje, ten nie ma szans na sukces. To  doskonale odnosi się do życia codziennego fryzjerów, jak również i zmieniającej się sytuacji na rynku fryzjerskim.

Daniel „Qczaj” Kuczaj, trener personalny i kulturysta, który zasłynął dzięki swojej aktywności w Internecie, zachęcając z zabawny sposób Polaków do ćwiczeń. Poruszył serca swoim wystąpieniem o tym, jak przetrwać najtrudniejsze czasy nie tracąc wiary w to co robimy.

Andrzej Kawczyński, charakteryzator, wizażysta współpracujący z marką Giorgio Armani, który jest jednym z pięciu make-up artists wybranych przez samego Armaniego do tworzenia makijaży modelek podczas pokazów mody haute couture mówił o tym, jakie znaczenie ma total look. Ma to niezwykle duże znaczenie także we fryzjerstwie i pracy fryzjera, którego rola nie sprowadza się już tylko do obcinania włosów. Fryzjer to teraz doradca, stylista i artysta.

Ceniony polski projektant mody Robert Kupisz, który w przeszłości był również tancerzem i stylistą fryzur, zdradził swój przepis na sukces. Ta niezwykle duża dawka pozytywnej energii wyzwoliła w uczestnikach wykładu jeszcze więcej wiary w siebie.

Wieczór uświetniła koncertem Natalia Nykiel – finalistka II edycji programu The Voice of Poland.

W tym roku do fryzjerów z Polski dołączyli reprezentanci krajów Bałtyckich – najlepsi fryzjerzy Matrix z Litwy, Łotwy i Estonii. Zdobywali nową wiedzę wspólnie z polskimi kolegami.

Ta edycja Forum Salon Partner zdecydowanie przejdzie do historii jako najbardziej kolorowa edycja. Więcej zdjęć kryje się pod tym linkiem: fotorelacja.