Właściwa diagnoza zniszczonych włosów


Diagnoza włosów to niezwykle istotny moment podczas wykonania usługi w salonie fryzjerskim. Powinna być pierwszą czynnością, jakiej dokonujemy po zaproszeniu na fotel i rozpoczęciu rozmowy na temat oczekiwań ze strony klientki. Często popełnianym błędem jest przejście od razu do mycia włosów i bardziej szczegółowa rozmowa już po ich zmoczeniu. Tymczasem mokrych włosów nie jesteśmy w stanie dobrze ocenić.Diagnostykę włosa powinniśmy zawsze przeprowadzać "na sucho". Oczywiście, dużo zależy od tego, czy klientka ma koloryzowane włosy, czy często je koloryzuje, jakimi produktami, jakich produktów używa do codziennej pielęgnacji oraz jak dobrze ją znamy. Najlepiej zadać te pytania jeszcze PRZED posadzeniem klientki przy myjce. Nawet jeśli wydaje nam się, że znamy odpowiedzi na te pytania, dobrze jest mimo wszystko je zadać.Dlaczego? To wiele mówi o świadomości klientki, o tym, jak często jest skłonna przychodzić do salonu na zabieg, czy zwraca uwagę na markę, którą dokonuje koloryzacji, co jest dla niej istotne w codziennej pielęgnacji. Być może przekonasz ją do zmiany nawyków pielęgnacyjnych. Klientka będzie wiedziała, że chcesz w dłuższej perspektywie zatroszczyć się o jej włosy.

Przykład diagnozy zniszczonych włosów we właściwy sposób

Krok 1. Znajdź szorstki fragment włosów
Porównaj włosy na całej długości. Wyczuj szorstki fragment włosów, wyznaczający miejsce, w którym zaczynają się niszczyć.
Ruch:
Do sprawdzenia każdego pasma włosów użyj palca wskazującego i kciuka. Poruszaj palcami w kierunku od nasad po końce włosów.

Krok 2. Łamliwość
Sprawdź czy włos łamie się od razu, czy się rozciąga.
Ruch:
Wyodrębnij pasmo włosów. Zbadaj rozciągnięcie włosa delikatnie go pociągając.

Krok 3. Decyzja
Czy końcówki potrzebują silnej pielęgnacji?
Ruch:
Spójrz na włosy, które mają rozdwojone końcówki. Powiedz swojemu klientowi, żeby zrobił zdjęcia końcówek włosów lub sam je zrób (najlepiej kilku pojedynczych). Powiększ zdjęcie, by zobaczyć jak bardzo włosy są zniszczone. Porównaj swoje odczucia w dotyku włosów z tym, co widzisz na zdjęciu.

Klientce, która ma bardzo zniszczone włosy częstą koloryzacją, możesz zaproponować jedną spośród kilku gam Total Results przeznaczoną do odbudowy włosów.

Przy ekstremalnie zniszczonych włosach idealnie sprawdzi się 3-stopniowa rutyna The Re-Bond, która pomaga wzmocnić osłabione, nadmiernie uwrażliwione zabiegami chemicznymi włosy. Regeneruje i sprawia, że włosy są odporne, sprężyste oraz działa jak opatrunek regenerujący uwrażliwione włosy. Nie bez powodu zawiera w sobie kwas maleinowy, kwas cytrynowy i taurynę połączone razem dla uczucia zregenerowanych włosów.


Kwas maleinowy wnika we włókno włosa głębiej niż np. ceramidy. Dzieje się tak ponieważ cząsteczki kwasu maleinowego są bardzo małe co pozwala im na dostanie się głęboko do wnętrza protein na poziomie mostków, a wszystkie procesy chemiczne oddziałują negatywnie właśnie na mostki. Jony ujemne pozostałe na włosach po usługach chemicznych – zaburzają i powstrzymują prawidłowe interakcje pomiędzy jonami. Kwas cytrynowy, wypłukuje jony ujemne sprawiając, że słabe mostki są przygotowane do procesu odbudowy.

Może być stosowany tego samego dnia, co koloryzacja w salonie, nie wpływa na intensywność koloru, a widocznie poprawia kondycję włosów.


Więcej informacji zarówno o diagnostyce, jak i naszych produktach znajdziesz w karcie produktu: Karta Techniczna The Re-Bond.


Gama Moisture Me Rich jest idealną „pierwszą pomocą” dla przesuszonych włosów. Odżywia włosy, dodając im miękkości i blasku. Dzięki zawartości gliceryny nawilża włosy i sprawia, że łatwo się rozczesują.


Aby wzmocnić długie, uwrażliwione włosy i zredukować ich łamliwość świetnie sprawdzi się gama So Long Damage. Formuła wzbogacona o ceramidy wzmacnia włosy uwrażliwione dodając im przy tym blasku.


Wielozdaniowa gama Miracle Creator intensywnie odżywia, dodaje miękkości i blasku włosom, zapobiegając rozdwajaniu się końcówek. Ułatwia rozczesywanie włosów i chroni włosy przed czynnikami zewnętrznymi.